Stařenka (104) dobývá svět

19.03.2017 09:19

  Když měla 99 let, koupila si počítač a naučila se ho ovládat. Dnes má 104 let a pyšní se titulem nejstarší blogerka na světě. Vrstevníků učí počítačové kurzy. Tyto aktivity ji proslavily natolik, že se z ní stala celosvětová hvězda. A to zdaleka není všechno. Navštěvuje i internetové seznamky, kde se poohlíží po opačném pohlaví.

   Dokument o stařence byl natočen v roce 2015. K nám ho přivedl festival Jeden svět. Život začíná po stovce je o velmi čiperný stařence Dagny Carlssonové ze Švédska. Každý večer bloguje za svým počítačem. S dioptrickými brýlemi pomaličku čte písmenka na monitoru. Občas použije ještě i lupu.

Stařenka (104) dobývá svět:

   Píše každý den o něčem jiném. Jednou si zavzpomíná na dětství, vysvětluje švédské tradice, jindy zase radí jak zacházet s osobními financemi, co vařit nebo napíše něco o cestování. Na švédském serveru má přezdívku Bojan a navštívili jej od založení dva miliony uživatelů. Odkdy je populární, blog si překládají i zahraniční uživatelé.

Stařenka (104) dobývá svět:

  Její blog ji proslavil natolik, že je zvána do různých televizních pořadů a zábavných show. Jak sama tvrdí, je to pro ni šance užít si a vynahradit si nepříliš veselé dospívání a zároveň reprezentovat seniory. Vrstevníků také učí zacházet s počítači. V kurzech se učí jak posílat e-maily či jak se vymazává z harddisku.

  Zajímavostí je fakt, že navštěvuje také internetovou seznamku. Od smrti druhého manžela si totiž nemá s kým zatancovat. Když si prohlížela profil jednoho 78letého pána, postěžovala si, že "jsou tam jen samí kluci".

 

Video