Zajímavosti

Bitcoin akceptuje 260 000 obchodů v Japonsku

   Japonská právní kvalifikace chce akceptovat Bitcoin, jako platební metodu. Maloobchoníci rovněž pospíchají na akceptování světově nejpopulárnější kryptoměny. Koncem loňského roku, japonští úředníci ukončili 8% daňovou sazbu uloženou za nákup Bitcoinu prostřednictvím digitálních směnáren.

 Japonsko 1. dubna 2017 oficiálně uznalo Bitcoin, jako způsob platby. Daňová úleva a regulační dohled pomohl podpořit důvěru v japonský digitální měnový průmysl. Celkem bylo více než 4200 obchodníků přijímajících Bitcoin v Japonsku. Výrazný růst nastal v roce, kdy japonský kabinet prošel účty rozpoznávající Bitcoin a digitální měny jako ekvivalent peněz.

Začátkem tohoto roku, významná  Japonská Bitcoinová směnárna Coincheck řekla CCN, že nové japonské zákony uznávají digitální měnu a pomohly tlačit Bitcoinové obchody v zemi. Prostřednictvím platebního Bitcoinového procesoru ResuPress, Coincheck umožnil japonským občanům platby za elektřinu v Bitcoinech. Coincheck zpočátku odhadoval, že až 20.000 obchodníků by mohlo přijímat Bitcoin.

Do léta přijme 260 000 maloobchodníků Bitcoin

 Recruit Lifestyle maloobchodnické rameno konglomerátu Recruit Holdings spolupracuje s Coincheck, který bude sloužit jako platební procesor zavádějící Bitcoinové platby za obchody. Zákazníci budou moci hradit účty z Bitcoinové peněženky prostřednitctvím tabletů, nebo jejich vlastních smartphonů. Platební procesor Coincheck bude převádět Bitcoiny do jenu a následně převádět nekryté finanční prostředky do obchodu. AirRegi je kompatibilní s Alipay, platební aplikace čínské e-commerce Alibaba, populární mezi čínskými turisty navštěvujícími Japonsko. Zahrnutí Bitcoinu, jako způsobu platby se jeví atraktivní pro turisty, kteří provádí platby v jiných zemích.

 Zákazníci budou moci zaplatit až 100.000 jenů (cca. 900$) s Bitcoiny. Japonsko bude hostitel letní olympijské hry 2020, což je příležitost, která bude podporovat návštěvu cizinců možností platby v Bitcoinech vzhledem k tomu, že kryptoměna pokračuje v expanzi agresivně, jako způsob platby v zemi. S větrem v plachtách po získání právního postavení, jako způsobu platby v tomto měsíci, Bitcoin může již brzy být přijat ve více než čtvrt milionech obchodů.

ARBU1

Odkaz pro sdílení: https://arbolet.net/clanek/1076-bitcoin-akceptuje-260000-obchodu-v-japonsku