Novinky

Japonsko uznalo za platební metodu a Rusko zahájilo kroky k její regulaci
 

 Cena jedné mince digitální měny bitcoin v minulém týdnu posílila o 8 % poté, co ji Japonsko uznalo za platební metodu a Rusko zahájilo kroky k její regulaci.

Foto: Zach Copley

  Aktálně se bitcoin obchoduje za 1217,96 USD za minci. Zatímco ještě 5. dubna portál Coinmaketcap.com odhadoval tržní kapitalizaci bitcoinu na 18,34 miliardy USD, dnes jeho kapitalizace dosáhla 19,5 miliardy USD.

  Dříve v tomto měsíci uznali japonští zákonodárci bitcoin za legální platidlo, přičemž tento krok podpořily také velké maloobchodní společnosti v zemi. Je třeba podotknout, že Japonsko představuje pro bitcoin druhý největší trh podle likvidity.

  Překvapivou podporu bitcoin získal také ze strany Ruska, kde tamní zástupce ministra financí, Alexey Moiseev uvedl, že úřady se chystají v příštím roce uznat bitcoin a ostatní kryptoměny za legální finanční instrumenty. Motivací je podle Moiseeva snaha omezit objem praní špinavých peněz v zemi.

Zdroj:cnbc

Odkaz pro sdílení: https://arbolet.net/clanek/1114-trzni-kapitalizace-digitalni-meny-bitcoin-vzrostla-za-jediny-tyden-o-1-miliardu-usd-japonsko-a-rusko-miri-k-legalizaci-kryptomen