Jak založit vlastní účet

Možnost vlastnit účet, aniž byste museli prokazovat svou totožnost

Revoluční česká investiční peněženka            

  Jako nejužívanější peněženku v naší anketě vybrali čtenáři Arbolet.net. Zde tedy přichází první recenze.

Arbolet.net (dříve Arbolet.cz) je česká BTC i Kč peněženka s několika nadstavbovými funkcemi. Celý koncept je zaměřen proti současnému bankovnímu, finančnímu i ideologickému systému.

Myšlenka 

Jedná se o největší bitcoinovou i kryptoměnovou komunitu v ČRZástupce peněženky a jeden ze zakládajících členů vystupující pod jménem ARBX7 se vyjádřil takto: "Naším záměrem je vytvořit alternativní, ale stabilní mikroekonomický systém, který bude sloužit rozsáhlé komunitě členů. Postupně lidem dokazujeme, že banky nejsou jedinou cestou a také, jak se dá v dnešní době jednoduše pracovat s kryptoměnami, které jsou už celosvětově na vzestupu. Rozumíme tomu, že někteří lidé nemusí naší činnost prozatím chápat, ale jsme přesvědčeni, že Arbolet bude plně doceněn v dlouhodobější perspektivě. Doufáme, že tímto projektem nakonec probudíme z letargie celý náš český národ.“ 

 Jejich zaměřením je omezit vliv stávajícího systému a vytvořit vlastní mikroekonomický systém, kde transakce probíhají v Bitcoinu s možností anonymních převodů a kde tedy stát nemá žádný nárok vybírat vysoké daně nebo do systému jinak zasahovat, tak jako to všichni dobře známe.

Funkce projektu:

  • poskytuje účty vedené v BTC i CZK, je tedy možné využívat Arbolet účet namísto běžného bankovního účtu aktuální informace ze světa Bitcoinu, největší bitcoin komunita v ČR, členi si vzájemně pomáhají, zkušenější členi se sami účastní výdělečných projektů, které generují zisk a pobírají za tuto činnost podíl.

Věděli jste, že…?

  Celý koncept vychází z deepwebu (deepweb je část internetu, na který nelze vstoupit z běžného internetového prohlížeče, nachází se zde přibližně 10x více informací, než na internetu, který běžně používáme – pozn. redakce), kde 7 zakládajících členů v roce 2011 začalo provozovat výdělečné projekty hodně rozmanitého zaměření.

  Nyní se soustředí na podstatně více projektů a to nejen na deepwebu. Některé z nich jsou popsány na stránce Z našich projektů. Když jsme požádali jejich zástupce o podrobnější popis projektů, vyjádřil se takto: „O všech projektech se na stránkách nezmiňujeme. Angažujeme se mimo jiné i v projektech, které vydělávají právě díky tomu, že se o nich neví. Know-how není věc pro každého.“

  Právo na interní informace tak mají pouze ti, kteří na projektech přímo spolupracují, což je logické. Těmto spolupracujícím náleží také právo na podíl ze zisku.

  Spolupracovat na vyšší úrovni není zdaleka pro každého. Po registraci mají uživatelé možnost provést transakci jako vklad, výběr, převod jinému uživateli nebo mohou investovat do bitcoin vrstvy s ročním garantovaným výnosem 6 – 10%, pro získání možnosti investovat za tento úrok není třeba plnit žádné úkoly, stačí čistá registrace pomocí emailové adresy.

  Poskytují i CZK vrstvy, avšak tyto nejsou dostupné pro všechny, pro zpřístupnění je nutné splnit podmínky a o Bitcoinu se tak více vzdělat. Co úkoly zahrnují? Přečíst si několik článků o Bitcoinu, projít si podrobněji stránku a vyzkoušet si některé z kvízů. Právě splnění úkolů totiž umožňuje podílet se na investicích do projektů pomocí Kč investičních vrstev, které se úročí měsíčním úrokem od 1,5% výše.

Anonymita

  Poskytuje možnost vlastnit účet, aniž byste museli prokazovat svou totožnost. Podobné služby bývají napadány za svoji „nesystémovost“, což je snad i jeden z důvodů, proč popularita online účtů a peněženek strmě roste. Lidé si stále více uvědomují, že nemusí používat zastaralé banky a platit vysoké poplatky u bankovních účtů. Namísto toho se obracejí k alternativním cestám.

  Ochrana majetku před úřady nebo exekucí je dalším z příkladu používání online peněženek. Žádný registr jako u bankovních účtů zde totiž neexistuje (nemůže se tedy stát, že se přihlásíte na účet a zjistíte, že nemáte žádné peníze, protože si Vaši výplatu strhl exekutor například za to, že jste před 7 lety nezaplatili pokutu v tramvaji). Podle vyjádření Arbolet.net jsou naprostá většina zákazníků lidé, kteří se zajímají o moderní a výhodnější internetové služby.

 

Je Vám v článku něco nejasného nebo máte zájem o další informace? Napište nám přímo email: vyskov.lada@gmail.com